(067) 673 73 54

Кухонний острів

Сучасні кухні дають можливість організувати простір таким чином, щоб робота приносила задоволення. Все частіше у просторих кухнях дизайнери створюють кухонний острів, «відриваючи» від стіни меблі та кухонне обладнання.

 

Отже «острів» – це окремо розташований елемент  кухонних меблів. Це може бути плита з стільницею, мийка або обідній стіл. Вибираючи варіант кухні з островом, необхідно знати, що для підтримки порядку прийдеться докласти певні зусилля, адже при такому зонуванні процес приготування їжі буде відбуватися в центрі загальної уваги. Проте якщо Ви не любите куховарити або сприймаєте цей процес як неприємний обов’язок – то такий варіант кухні Вам не підійде. Таке розташування змінює можливості – як кухні, так і Ваші – і Ви повинні бути готові до таких змін. Адже на кухні з традиційним розташуванням меблів у процесі приготування їжі Ви стоїте обличчям до стіни, а робочий кухонний острів розвертає Вас і Ви вже знаходитесь на «сцені».

 

Також слід зауважити, що кухонний острів передбачає зміну доступу до побутової техніки – з’являється можливість працювати вдвох. А якщо у Вас передбачається якесь свято, то місця на кухні буде достатньо не лише для Вас, але і для помічників. В такому випадку навіть звичайна нарізка салату може стати менш клопітким процесом.

 

Звичайно острівне планування кухні  потребує більше місця, адже для комфорту і вільного пересування необхідний додатковий простір. В першу чергу слід пам’ятати, що для вузької кухні така ідея не підійде. Мала відстань між окремо розташованими елементами кухонних меблів та стінами неодмінно  створить незручності : буде неможливо повернутися, нахилитися, дістати посуд та продукти. Мінімальна відстань від стін до робочої поверхні кухонного острова має бути 90 см. Але якщо це буде більша відстань, то це буде набагато зручніше. Також у процесі ремонту, перед облаштуванням острову, необхідно провести комунікації до нього, але це потрібно робити лише у тому випадку коли в об’ємі острову передбачається мийка або варильна поверхня.  Якщо Ваша кухня є окремим приміщенням, то її площа  повинна бути не менше 20 кв.м. При варіанті коли кухня «відкрита», тобто має об’єднаний простір з кімнатою або вітальнею, то кухонний острів може розділяти цей простір на функціональні зони. У такому випадку  кухня може бути менших розмірів.